ORGANIZATORZY
Studenckie Koło Naukowe Geofizyków PREM

Kontynuuje wieloletnią tradycję działalności Studenckiego Koła Geofizyków na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Członkowie Koła rekrutują się głównie z kierunku Geofizyka, ale także Geologia, które są prowadzone na WNoZ. Stanowią ambitny i zgrany zespół, współdziałając przy wielu projektach, do najważniejszych zaliczając organizację Geosfery. Są jednym z najbardziej prężnie działających i rozwijających się kół naukowych na Wydziale Nauk o Ziemi i całym Uniwersytecie Śląskim. Studenci zrzeszeni w Kole tworzą rozwijające się chaptery międzynarodowych towarzystw non-profit – the European Association of Geoscientists and Engineers (EAGE) oraz Society of Exploration Geophysicists (SEG).

Więcej o nas:
University of Warsaw Student Chapter of AAPG

University of Warsaw Student Chapter of AAPG to koło naukowe, zrzeszające studentów kierunków geologia i geologia stosowana Uniwersytetu Warszawskiego, którzy pragną rozwijać swoją wiedzę pod kątem geologii naftowej i nauk pokrewnych. Od 3 lat wspólnie organizują wszelkiego rodzaju warsztaty, wykłady i konferencje, pomagając studentom w zdobywaniu cennego doświadczenia zawodowego i rozwoju ich indywidualnych zainteresowań. Są aktywnym i zgranym zespołem, stale podejmującym nowe wyzwania.

Więcej o nas:

MAGDALENA MITA

ANNA FILIPEK

JULIA REWERS

MICHAŁ ŻURAWSKI

GEOSFERA

O wydarzeniu

GEOSFERA to ogólnopolskie warsztaty geofizyczne organizowane rokrocznie od 2008 przez koła naukowe polskich uczelni wyższych. Warsztaty od lat poszerzają wiedzę uczestników z zakresu geofizyki stosowanej oraz geologii. Pozwalają ponadto na zapoznanie się z ofertami firm z branży oraz umożliwiają prezentację własnych badań i osiągnięć naukowych w trakcie sesji studenckich. Nieodłącznym elementem GEOSFERY są badania terenowe przy użyciu specjalistycznego sprzętu w ramach tzw. dnia pomiarowego. GEOSFERA integruje studentów z całej Polski oraz pozwala na nawiązanie międzyuczelnianych kontaktów.

Nadchodząca dziesiąta, jubileuszowa edycja GEOSFERY odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia 2017 roku w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Obszar Gór Świętokrzyskich jest doskonałym poligonem dydaktycznym geologii, niemającym sobie równych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, zlokalizowane w starym kamieniołomie dewońskich dolomitów na zboczach góry Rzepka, jest nie tylko świetnym punktem wypadowym dla wycieczek, ale dzięki swojej bazie laboratoryjnej zapewnia również możliwość prowadzenia profesjonalnych badań geologicznych.

Geosfera
Kontakt
 •  Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, Chęciny
4

dni

125

uczestników

35

gości specjalnych

44

wykłady, referaty oraz warsztaty

REJESTRACJA I HARMONOGRAM

 • 20.04

  CZWARTEK

  Rejestracja i sesje wykładowe

 • 21.04

  PIĄTEK

  Dzień warsztatowy

 • 22.04

  SOBOTA

  Dzień terenowy

 • 23.04

  NIEDZIELA

  Oficjalne zakończenie i wycieczki

Rejestracja na X edycję Ogólnopolskich Warsztatów Geofizycznych GEOSFERA 2017 zakończona!
Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Na każdy referat wygłaszany na tegorocznej GEOSFERZE jest przeznaczone 12 minut. Dodatkowe 3 minuty zostaną przeznaczone na pytania oraz dyskusję po prezentacji. Postery powinny mieć wymiary 594×841 mm (format A1) oraz powinny zostać przygotowane w orientacji pionowej. Uczestnicy biorący udział w sesji referatowej lub posterowej mają pierwszeństwo przy zapisach na Konferencję. Ze względów czasowych jesteśmy niestety zmuszeni do ograniczenia liczby prezentacji. W przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji tematów wystąpień na podstawie nadesłanych abstraktów, kierując się przy wyborze różnorodnością tematów i kreatywnością uczestników.

Każdy zakwalifikowany uczestnik otrzymał wiadomość elektroniczną ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi płatności. Gwarancją uczestnictwa w GEOSFERZE 2017 jest uiszczenie opłaty konferencyjnej do 07.04.2017. Po tej dacie zostaną przyznawane miejsca osobom z listy rezerwowej.

► HARMONOGRAM WARSZTATÓW (PLIK PDF) ◄

► INFORMATOR KONFERENCYJNY (PLIK PDF) ◄

► SZABLON ABSTRAKTÓW (PLIK DOCX) ◄

► SZABLON PREZENTACJI (PLIK PPTX) ◄

KONTAKT

LOKALIZACJA

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, Chęciny


PATRONAT

SPONSORZY I PARTNERZY

PATRONAT MEDIALNY